توسعه محتوا

 
 

محتوایی که ما در صفحات وب مشاهده می کنیم، ترکیب عملکردهای بسیار زیادی می باشد. این امر، در برگیرنده فرآیندهایی مانند توسعه محتوا، جستجو با واژه های کلیدی، سئو (SEO) و موارد مشابه می شود.

توسعه محتوا

توسعه محتوا، فرآیندی چند بعدی بوده که شامل اطلاعات، جستجو، تحلیل، نوشتن و قرار دادن آن در وب، بررسی خطاها و ویرایش محتوا قبل از انتشار آنها در صفحات وب، می باشد. محتوا و صفحات وب معمولاً دارای متون نوشتاری، تصاویر گرافیکی و فیلم بوده که این صفحات وب، در قالب فورمت HTML طراحی می¬شوند. طراحان صفحات وب، نقش اساسی را در توسعه و طراحی صفحات وب ایفا می کنند. طراحان صفحات وب، ابتدا تحقیق وسیع و گسترده ای روی موضوعات، جمع آوری اطلاعات و ترکیب داده ها در صفحات وب انجام می دهند. این طراحان و کارشناسان وب، در خلق و ایجاد محتوا برای صفحات وب دارای تخصص هستند. آنها با مهارت بسیار، محتوا و مطالب جدید را جایگزین مطالب قدیمی می کنند. گرچه طراحان محتوای صفحات وب تخصص زیادی نیز در تولید و ایجاد مطالب و محتوای صفحات وب دارند، اما آنها تخصصی در برنامه نویسی و طراحی گرافیک صفحات ندارند.

جستجو واژه های کلیدی

واژه های کلیدی، نقش مهمی در بالا بردن سطح کیفی و کمی و همچنین ترافیک یک وب سایت ایفا می کنند. موتورهای جستجوگر، واژه هایی را بیشتر در زمان جستجو از طرف کاربران تشخیص می دهند، که این واژه ها بیشترین استفاده و کاربرد را در بین کاربران دارد. در بازار بی-رحم و پر رقابت امروز، داشتن دانش برای رسیدن به موفقیت شغلی و آشنا بودن به جستجوی واژه های مورد نظر در وب، امری واجب است. بیشتر شرکت های تجاری به منظور شناسایی محصولات خود در بازار جهانی، مجموعه¬ای از واژه های مختص به خود را دارا می باشند. اما باید اطمینان داشت که واژه های انتخاب شده برای محصولات یک شرکت، با واژه هایی که مردم در وب جستجو می کنند، سازگاری و تشابه داشته باشند.

بهینه سازی موتورهای جستجو مبتنی بر اصول سئو

بهینه سازی موتورهای جستجو، یک استراتژی بازاری برای بالا بردن آمار بازدید کنندگان یک وب سایت می باشد. این امر، با کمک انتخاب اصولی واژه های کلیدی محقق می شود. هر چه تعداد نتایج جستجو در مورد مطلب مورد نظر بیشتر باشد، امکان دیده شدن وب سایت مورد نظر نیز برای کاربر بیشتر می شود. بنابراین، بهینه سازی موتورهای جستجو برای بالا بردن این امکان، مهم و ضروری به نظر می آید. موتورهای جستجو می توانند تمام تصاویر و مطالب خاص و مورد نظر کاربر را جستجو کرده و آنها را در اختیار کاربر قرار دهد. در حالی که روش های مختلفی برای بهینه سازی صفحات وب در حال انجام است، باید به این نکته دقت داشت که از مواردی مانند انتخاب واژه های غیر مرتبط و ترفندهای نامتعارف و مغایر با اخلاق حرفه ای اجتناب کرد. روش های بهینه سازی، اغلب به منظور افزایش ترافیک یک وب سایت در ارتباط با یک موضوع خاص بکار می رود.