بازاریابی از طریق موتور جست‌وجو

 
 

بازاریابی از طریق موتور جست‌وجو یکی از روش‌های تبلیغات آنلاین است که برای افزایش ترافیک سایت و تعداد بازدیدکننده های آن ضروری است. این نوع بازاریابی‌ها بر اساس اصول سئو، آگهی ها، کلیک های پولی و ...  استوار هستند.

بیشتر وب سایت‌های بزرگ و مشهور که ترافیک بالایی دارند، ابتدا با روش های بازاریابی ارگانیک و طبیعی به افزایش ترافیک سایت خود اقدام کرده‌اند. باید گفت مدت زمان نسبتا طولانی را طی کرده‌اند تا امروز خود را در جدول پرکاربرترین سایت های دنیای مجازی جای داده اند.
رشد روز افزون روش‌های جدید تبلیغاتی و بازاریابی در موتورهای جست‌وجو را می‌توان در نتیجه تقاضای بیشتر کاربران و عمومیت بیشتر آنها در مقایسه با روش‌های معمول بازاریابی دانست.

روش های بازاریابی از طریق موتور جست‌وجو

روش‌های مختلف بازاریابی در موتورهای جست‌وجو، بر افزایش تعداد تبلیغات آنلاین وب سایت ها متکی هستند. این مساله نیز مشروط به رعایت اصول سئو، آگهی ها و موارد این چنینی است.

بهینه سازی موتور جست‌وجو(SEO)

بهینه سازی موتور جست‌وجو یابه اصطلاح سئو، یکی از روش‌های بازاریابی در موتورهای جست‌وجوست. از سئو برای تهیه محتوی مناسب برای وب سایت استفاده می شود. نوشتن محتوی بر اساس اصول سئو باعث افزایش ترافیک سایت و بالا رفتن رتبه آن در نتیجه جست‌وجوهای موتورهای جست‌وجو خواهد بود.
بالا رفتن رتبه سایت موجب افزایش کاربران آن سایت می شود و نتیجه این امر افزایش میزان فروش محصولات برای شرکت های تولیدکننده است.
بهینه سازی موتور جست‌وجو شامل پروسه‌های مختلفی است که منجر به افزایش ترافیک سایت می شوند. سخت‌ترین قسمت بهینه سازی موتور جست‌وجو، تقویت سرعت سایت و طراحی دوباره آن به منظور کاربرپسند شدن و افزایش تعداد کاربران است.

یکی از بهترین دلایل استفاده‌ از سئو برای بخشیدن تجربه جدید به کاربر در وب‌گردی و جست‌وجو در سایت های  مختلف و همچنین اطمینان بخشیدن به او  استبه در بهبود ظاهر سایت و محتوای آن به منظور بالا بردن رتبه سایت در موتورهای جست‌وجوست.

اصول سئو بر افزایش ترافیک سایت استوار است. ابزار سئو برای رسیدن به این هدف، استفاده از محتویات مناسب و استفاده به جا از کلمات کلیدی و طراحی درست و خلاقانه سایت هستند. منظور از استفاده مناسب از کلمات کلیدی در سایت، تکرار به‌جا و پراکندگی درست آنها در مطالب تهیه شده است. اصولا موتورهای جست‌وجو، هنگام ایندکس کرد به دنبال کلمات کلیدی می گردند. البته توجه داشته باشید که استفاده مکرر از یک کلمه در یک مطلب بدون توجه به اصول سئو، باعث می شود موتور جست‌وجو آن را از نتایج اولیه آن حذف کند.
معماری، طراحی و ساختار یک وب‌سایت، مهم ترین بخش های آن هستند. استفاده نامناسب از هر کدام از این موارد می تواند باعث کاهش بازدیدکننده ها و کاربران شوند.

تبلیغات پولی

تبلیغات پولی، نوعی بازاریابی است که وب سایت ها برای قرار گرفتن در نتیجه های اول موتورهای جست‌وجو به آنها پول پرداخت می‌کنند.  این نوع تبلیغات به نوعی منبع درآمد موتورهای جست‌وجوی آنلاین هستند. حتی برخی ازشرکت‌های برای قرار گرفتن در نتایج اولیه جست‌وجوها، برای هر کلیک روی صفحه های مختلف سایت خود نیز به موتورهای جست‌وجو پول پرداخت می‌کنند