پرسش های متداول

پرسش های متداول
 

رتبه بندی صفحه در گوگل (PR)، یکی از ارزش های عددی (بین 0 تا 10) است که اهمیت صفحه خاصی را در وب سایت مشخصی نشان می دهد. در واقع باید PR را یکی از اصلی ترین فاکتورها برای دانستن و آگاهی از رتبه صفحات وب سایت در شبکه گوگل دانست.

جست‌وجوی  ارگانیک روشی برای پیدا کردن وب سایت هایی است که حاوی فهرست کاملی از موتورهای جست‌وجوی رایگان هستند. جست‌وجوگرهایی که هیچ مبلغی برای کلیک کاربر روی آگهی، از تبلیغ کننده ها نمی گیرند.   

سئو در واقع روشی برای بالا بردن میزان رتبه بندی یک سایت در گوگل است. هدف اصلی این روش افزایش میزان فروش است. سئو به کابران کمک می کند تا سایت و تجارت شخصی خود را به بهترین نحو راه اندازی کنند.

پرداخت هزینه با یک کلیک یا PPC در واقع نوعی تبلیغات اینترنتی است که شرکت تبلیغ کننده فقط زمانی که کاربری روی تبلیغات آنها کلیک کرده باشد باید به وب مستر هزینه تبلیغ پرداخت کند. یعنی هزینه ها محدود به کلیک هایی است که کاربران و بازدیدکنندگان انجام می دهند.

از جمله موتورهای جست‌وجوی رایج در دنیای مجازی را می توان آلتاویستا، گوگل، نِت‌اسکیپ، تیوما، یاهو، ام‌اس‌ان سرچ، گیگابلاست Ask، Bing, Lycos و هات‌بات معرفی کرد.

ابتدا باید کنترل کنید که متاتگ‌ها درست نوشته شده باشند و از لینک های ناقص و نیمه نصفه استفاده نکنید. رعایت نکردن این موارد ممکن است تاثیرات منفی روی وب سایت شما داشته باشد. کاربر باید سایت خود را در موتورهای جست‌وجوی مختلف ثبت و لینک فهرست راهنمای آن را به صورت محرمانه روی آنها قرار دهد. باید موارد امنیتی را، به خصوص هنگام استفاده از بنرهای تبلیغاتی رعایت کرد.

 CTR در واقع روشی برای محاسبه و شمارش تعداد کلیک هایی است که کاربران روی آگهی خاصی در سایت، بر اساس تعداد زمان هایی که آن آگهی در سایت نمایش داده می شوند.

بازاریابی موتور جست‌وجو در واقع روشی برای افزایش تعداد بازدیدکنندگان و کاربران وب سایتی از طریق روش های مختلف بازاریابی است. این روش ها شامل بنر تبلیغاتی، pay per (پرداخت مستقیم هزینه ها در ازای هر کلیک روی آگهی)، تبلیغات مبتنی بر متن و ده ها روش دیگر هستند.

تبلیغات پولی، تبلیغاتی است که مشتری روی صفحه سایت وب‌مستری با کسب اجازه از همان وب‌مستر قرار می دهد و هنگامی که کاربران روی آگهی موردنظر کلیک می کنند، وب‌مستر هزینه تعیین شده آن را دریافت می کند.

CPI، نوعی روش بازاریابی شبکه ای است که هزینه دقیق هر آگهی را بر اساس تعداد بازدیدهایی که از آن شده است، تعیین می کند.