عناصر سیستم مدیریت محتوا - CMS

 
 

سیستمی که به منظور مدیریت محتوای یک وب سایت استفاده می شود، سیستم مدیریت محتوا (CMS) نام دارد. سیستم مدیریت محتوا، می تواند ظاهر صفحات منتشر شده و ساختار سایت را مدیریت کند. تفکری که در پس سیستم مدیریت محتوا وجود دارد، این است که رسانه های تصویری، فایل های کامپیوتری، اسناد الکترونیکی، فایل های صوتی و محتوای وب را در اختیار کاربر قرار دهد. در مرحله اولیه، یک سیستم مدیریت محتوا کمک می کند تا شخص، سایت خود را طراحی کرده و تمام مطالب لازم را در سایت خود قرار دهد. سیستم مدیریت محتوا در مرحله بعد، قابلیت کنترل و نگهداری سایت را در اختیار شخص قرار می دهد.

سیستم مدیریت محتوا، عناصر برنامه مدیریت محتوا (CMA) و برنامه تحویل محتوا (CDA) را حفظ و نگهداری می کند. برنامه مدیریت محتوا، به شخص و صاحب سایت کمک می کند تا قالب سایت، تغییرات ظاهری و حذف یا اضافه کردن مطالب را بدون نیاز به یک وب مستر مدیریت کند. اما برنامه تحویل محتوا (CDA)، از اطلاعات به منظور بروز رسانی وب سایت استفاده می کند. حتی اگر ویژگی های سیستم مدیریت محتوا دارای تنوع باشد، چند عامل رایج مانند مدیریت فورمت، انتشار مطالب بر پایه وب، کنترل معکوس، جستجو، قراردادن و بازیابی اطلاعات، ایجاد می شوند.

عناصر اصلی که در یک سیستم مدیریت محتوا استفاده می شوند، وب سایت ها، صفحات اول سایت ها، صفحه محتوای استاندارد، لینک های صفحات، منوها، کتاب مهمان، فرم ها، نقشه سایت ها، مکان جستجو، سبد خرید اینترنتی، خدمات کارت مجازی، اخبار نامه ها، فهرست ایمیل ها، مدیر، جدیدترین مطالب، رویدادها، تقویم جلسات، بلاگ، اخبار، فهرست دارایی ها، پرداخت و صورتحساب را شامل می شود.

هنگام استفاده از عناصر مختلف در سیستم مدیریت محتوا، عناصر کیفیت مانند، بیشترین استفاده از محتوا، کیفیت مطلوب مطالب منتشر شده، حداقل زمان و منابع مورد نیاز برای مدیریت محتوا، حداقل زمان و منابع مورد نیاز برای تولید مطالب و بیشترین سطح دسترسی به محتوا را باید در نظر گرفت.

همچنین هنگام استفاده از سیستم مدیریت محتوا، سازمان ها و شرکت ها باید نسبت به خدمات ارایه شده توسط سرویس ها دقت داشته باشند. اگر می خواهید چند عکس، فیلم و صدا را در سایت آپلود کرده و آنها را از سایت حذف کنید، سیستم این امکانات را حفظ کرده و همچنین باید امکان مدیریت این امکانات را بصورت موثر داشته باشد. ظاهر وب 2 نشان دهنده روند جدید در توسعه و طراحی وب است. این فناوری نقش مهمی در سیستم مدیریت محتوا ایفا کرده و بطور گسترده -ای این سیستم خود را با اینترنت وفق داده است.

عناصر سیستم مدیریت محتوا، در کاهش هزینه های نگهداری سایت، فرآیند آماده سازی ساده، سازگاری بیشتر، زمان تغییر سریع تر برای صفحات و تغییرات در سایت، کار کردن بهتر در سایت، پشتیبانی از ایجاد عناصر نامتمرکز، انعطاف بیشتر، امنیت بیشتر، ظرفیت بالا برای تقویت و رشد سایت، کاهش در نسخه برداری از اطلاعات بسیار کمک کننده می باشد.

 

اطلاعات مربوط

  • سیستم مدیریت محتوا

    سیستم مدیریت محتوا، یک سیستم نرم افزاری است که برای مدیریت محتوای سایت استفاده می شود. این سیستم همچنین برای طراحی قالب و محتوای سایت مورد استفاده قرار می گیرد. سیستم مدیریت...

  • تکنولوژی سیستم مدیریت محتوا

    سیستم مدیریت محتوا، برنامه ای قدرتمندی است که برای مدیریت محتوای وب سایت مهم و ضروری است. از طریق سیستم مدیریت محتوا، بروز رسانی و ویرایش محتوای یک سایت در کوتاه ترین زمان امکان...