مدیریت ارتباط با مشتری - CRM

 
 

نرم افزار CRM دقیقا چیست؟

بسیاری از مردم واژه CRM را شنیده اند اما برخی از آنها معنای دقیق آن را نمی دانند. CRM مخفف عبارت Customer Relationship Management به معنای مدیریت ارتباط با مشتری می باشد و به برنامه مدیریت اطلاعات مشتریان اشاره دارد و در بین این نرم افزارها، نرم افزار CRM تواناتر عملکرد بهتری دارد. نرم افزار CRM نه تنها به مدیریت اطلاعات مشتریان بلکه روش‌هایی را برای پیگیری روندهای فروش از زمان شروع عملیات فروش تا زمان فروش محصول فراهم می کند.

بهترین نرم افزار CRM قابلیت گزارش دهی فوری را  فراهم می کند.


یک نرم افزار CRM خوب اجازه می دهد تا همه اطلاعات به دست آمده بین نیروهای فروش و کل شرکت به اشتراک گذاشته شوند. یک نرم افزار CRM مناسب باید تمامی المان‌های مدیریت روابط مشتریان، اتوماسیون نیروهای فروش (SFA) و مدیریت تماس را ادغام کند. چنین سیستمی به مدیران فروش و مسئولان ارشد شرکت‌ها اجازه حفظ کنترل بر عملیات‌های فروش و از دست ندادن هیچ موقعیتی را می‌دهد.

سیستم‌های CRM خوب شامل تمامی مواردی که یک مدیر پرمشغله نیاز دارد می شوند.

این سیستم‌ها بهترین ویژگی‌های CRM ،SFA و مدیریت تماس را در یک سیستم سهل الاستفاده گردآورده‌اند. زمانی که یک روش فروش یافت می‌گردد، سیستم CRM به طور اتوماتیک مسیر هر روش فروش را پیگیری می کند و کارکنان فروش را از چگونگی دنبال کردن این روش‌ها و توانایی‌های لازم برای آن آگاه می‌کند. همین طور گزارشات بی‌شماری در سیستم‌های CRM وجود دارند که فورا برای ارسال به مدیران در دسترس هستند و به سادگی قابلیت سفارشی شدن دارند.

با یک سیستم CRM بهتر، روندهای فروش به سادگی قابل تعیین هستند.


به وسیله یک CRM خوب، نیروهای فروش توانایی‌هایی بیشتر از دسترسی به اسامی، آدرس‌ها و دیگر اطلاعات تماس دارند. نرم افزار CRM اطلاعاتی همچون ارتباطات مربوطه و مکاتبات را فراهم می کند. پیگیری روندهای فروش با اطلاعاتی که CRM در اختیارمان می گذارد بسیار ساده است. این مطلب به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا رقابتی‌تر باشند و از یافتن بازارهای مناسب برای کالاها و خدمات خود اطمینان یابند.

نیروهای فروش می توانند به خوبی از سیستم‌های CRM بهره ببرند.


هر عضو از نیروهای فروش باید روی مسائل بسیاری کار کنند و این موضوع رسیدگی به تمامی این مسائل را دشوار می کند. اما با یک CRM مناسب تمامی این امور به یک وظیفه ساده تبدیل می شود. برای مثال برنامه ریزیِ زمانی، به طور خودکار انجام می شود، بنابراین هیچ قرار ملاقاتی و یا پیگیری‌های یک تماس فراموش نخواهد شد. به علت به‌روز بودن تمامی مسائل با استفاده از CRM تعیین وظایف از همیشه آسان‌تر شده است.

با نرم افزار CRM شرکت‌ها در مسیر رقابتی خود یک قدم جلوتر هستند.


در اقتصاد امروز، هر تجارتی به دنبال یک مزیت برای رقابت است و بسیاری از آنها این مزیت را در سیستم‌های خوب و نه چندان گران CRM می یابند. نرم افزار CRM نیروهای فروش را به سطح بالاتری می‌رساند و در ازای موقعیت‌های از دست رفته، فروش را با سرعت چشم گیری افزایش می‌دهد. هم اکنون سیستم‌های CRM به شکلی سهل الاستفاده برای انواع تجارت‌ها موجود هستند.

 

اطلاعات مربوط

 • CRM-اتوماسیون بازاریابی

  مدیریت مشتری مجموعه ای از متدولوژی‌ها، سیستم‌ها و اقدامات است که برای تولید مشتری تجاری بالقوه طراحی شده و به طور کلی از طریق کمپین‌ها و برنامه‌های مختلف بازاریابی انجام می شود.

 • CRM-اتوماسیون فروش

  اتوماسیون نیروی فروش جزئی از مدیریت ارتباط با مشتری است. سیستم های مدیریت نیروی فروش، سیستم های اطلاعاتی هستند که در بازاریابی و مدیریت ارتباط با مشتری استفاده می شوند و این سیستم ...

 • عناصر تشکیل دهنده CRM

  اتوماسیون بازاریابی استفاده از نرم افزار برای اتوماتیک کردن فرایندهای بازاریابی مانند بخش بندی مشتری ها، یکپارچه سازی اطلاعات مشتری و مدیریت کمپین است. استفاده از اتوماسیون...

 • مزایای CRM

  یک سازمان هیجگاه بطور قطعی نمیتواند پاسخگوی نیاز مشتریانش باشد. بنابراین بسیار مهم است که در مورد هر آنچه مشتری می پسندد و یا نمی پسندد با او صحبت شود و در نتیجه نیاز های اصلی...

 • ویژگی های CRM

  عملکرد " یکسان برای همه " در CRM ارزشی ندارد. قبل از اجرای سیستم CRM، یک شرکت میبایست تعریفی درست و دقیق از استراتژی CRM داشته باشد و این تکنولوژی را ارزشیابی کند. وجود هر گونه...