افزایش ترافیک سایت - خبرنامه

 

انتشار اخبار جدید در مورد اتفاقات سایت و شرکت در بازه های زمانی مشخص را در اصطلاح «خبرنامه» می گویند. این نوع نشریه ها بیشتر شامل موضوعات جالب و جدید هستند و عموما کاغذهای 8.5x11 اینچ (279.4x216 میلی متر) با دو یا سه تا هستند.

اما این روزها با رشد و همه گیر شدن دنیای مجازی، خبرنامه های الکترونیک جای انواع کاغدی را گرفته اند. فرستادن این نوع بروشورها برای مشتری ها یکی از روش های خوب برای تبلیغات و معرفی شرکت و نوع کار آن است. باید گفت خبرنامه یکی از بهترین روش های تبلیغات به صورت رسمی است و تقریبا همه نوع تجارت را در بر می گیرد. خبرنامه برای رونق بخشیدن به فروش اینترنتی و شناساندن شرکت به کاربران و مشتری ها بسیار مناسب است.

پیش از همه گیر شدن خبرنامه های اینترنتی و تبلیغات رسمی از این طریق، فقط شرکت های بزرگ و مشهور این کار را انجام می دادند اما این روزها شرکت های کوچک، حتی آژانس های کوچک نیز از این روش برای تبلیغات خود کمک می گیرند. دانستن چند نکته در مورد نوشتن خبرنامه بسیار ضروری است. این که همه بخش های آن به قدری جذاب نوشته شوند که به راحتی مشتری را به خود جذب کند

خبرنامه برای معرفی سرویس ها و خدمات جدید به مشتری های مختلف نقش حیاتی دارد. همه بخش های بروشور همچون عکس، محتوی، گرافیک، فونت و ... مهم هستند و هرکدام به تنهایی تاثیر خاص خود را روی مشتری می گذارند. در نتیجه انتخاب تصویر مناسب یا تهیه محتوی کامل و کاربردی می توانند باعث جلب مشتریان بیشتر شوند. در حال حاضر الگوها و فرمت های مختلفی از خبرنامه ها را می توان در اینترنت پیدا کرد و از آنها کمک گرفت. به طور مثال، کاربر می تواند قالب مشخصی از این بروشورها را که تناسب بیشتری با نوع کار او دارد انتخاب و از آن برای اهدافش کمک بگیرد. در انتها نیز حتما پیش از منتشر کردن خبرنامه، چک کنید همه بخش های آن درست، دقیق و بی اشکال باشند.

همان طور که گفتیم، خبرنامه الکترونیک نقش موثری در توسعه و گسترش تجارت های آنلاین دارد. به همین منظور بد نیست به طور مثال، یک اشتراک خبری هفته ای یک بار برای کاربران خود داشته باشید تا از تغییرات شرکت و اضافه و کم شدن سرویس ها یا موارد دیگر آگاه شوند. این کار را می توان با ارسال ایمیل برای مشتری ها دنبال کرد. به این ترتیب کاربر می تواند از کمک شما استفاده کند. این روند به نفع هر دو طرف - یعنی ارائه کننده خدمات و مشتری –است.  این گونه تبلیغات هزینه بسیار کمتری نسبت به انواع دیگر دارد. اهر خبرنامه همچون پهنای ستون یا گاتر، حاشیه، بالانوشت و زیرنویس، رنگ و اندازه فونت در جلب نظر مشتری نقش بسیاری دارند. به همین دلیل هنگام تهیه خبرنامه حتما به همه این موارد به ظاهر ساده توجه کنید. حتی برای جذابیت بیشتر می توان ویدئوهای فلشی و گرافیک های جالب نیز در آنها گنجاند.

در آخر اگر بخواهیم جمع بندی کلی داشته باشیم، باید گفت خبرنامه های چاپی و الکترونیک، هر دو جذابیت خاص خود را دارند و انتخاب آنها به سلیقه فرد بستگی دارد.  یک شرکت می تواند برای تبلیغات کار خود به انتشار کتابچه چند صفحه ای با عکس ها و محتوی جذاب به عنوان خبرنامه اقدام کند و محصولاتش را بفروشد. شرکتی دیگر نیز ترجیح می دهد از نوع الکترونیک با گنجاندن ویدوئوهای فلش برای تبلیغات استفاده کند.

 

اطلاعات مربوط