افزایش ترافیک سایت در نتیجه جست‌وجوی ارگانیک

 

شاید بسیاری از شما در مورد غذاهای ارگانیک چیزهایی شنیده باشید اما منظور از جست‌وجوی ارگانیک چیست؟ شاید این عبارت برای افرادی که با اینترنت و اصطلاحات آن چندان آشنا نیستند، عجیب به نظر برسد. اما چیز پیچیده ای ندارد. جست‌وجوی ارگانیک در واقع همان روند طبیعی جست‌وجو، یعنی نوشتن و تایپ کلمات کلیدی و انتخاب سایت مرتبط و موردنظر است.

بالا آمدن در نتیجه جست‌وجوی ارگانیک بسیار موثرتر از جست‌وجوهایی است که بابت آنها پول پرداخت نکرده  اید. بهره بردن از روند طبیعی جست‌وجو در گوگل، یکی از بهترین روش ها برای بالا بردن ترافیک سایت است.

اکثریت ترافیک های تجاری وب سایت ها - یعنی حدود 87 درصد از آنها – در نتیجه جست‌وجوی ارگانیک یا همان طبیعی است. در نتیجه، وب سایت هایی که مملو از کلمات کلیدی باشند، برای بالا آمدن در فهرست اول گوگل شانس بیشتری دارند.

چگونه می توان از تعداد بازدیدکننده های وب سایت بعد از بهبود وضعیت ترافیک آن بر اساس مبانی سئو اطلاع کسب کرد؟ این کار بسیار ساده است. فقط کافیست در یکی از کانترهای ترافیک سایت، اکانتی برای خود بسازید. این کانتر همه جزئیات ترافیک سایت شما را در اختیارتان قرار می دهد. البته پیش از ساختن حساب کاربری در کانترهای ترافیک سایت، می توانید گزارش وضعیت سایت خود را به صورت روزانه دریافت کنید.

بسیاری از وب سایت های نمایش ترافیک به صورت رایگان نرم افزاری برای نصب در اختیار کاربران قرار می دهند تا وضعیت ترافیک سایت خود را دنبال کند. بنابراین شما می توانید اطلاعات زیادی در مورد بازدیدکننده هایتان کسب کنید و مراحل مربوط به افزایش ترافیک سایت را اعمال کنید.

هزاران کانتر رایگان در اینترنت وجود دارد. اما خیلی از آنها از کاربر برای ساختن حساب کاربری برای او سوالات و جزئیات زیادی می پرسند. به همین منظور به دنبال ارائه دهنده اطلاعات ترافیکی باشید که عملکرد دقیق و معقولی دارد و به اصطلاح مته به خشخاش نگذارید. اصولا کتاب های راهنمای رایگان در دنیای  مجازی در چند زبان مختلف ارائه می شوند. به همین دلیل بهتر است مالک سایت برای افزایش میزان ترافیک وب سایت خود، آن را به چند زبان مختلف ثبت کنند. بیشتر شرکت های مشهور ارائه کننده اطلاعات همچون یاهو و  DMOZ، دایرکتوری ها را به صورت رایگان در اختیار کاربرانشان قرار می دهند. سایت هایی که موضوع و محتوی مشابه دارند در یک گروه بزرگ دسته بندی می شوند. همه این گروه ها به طور مجزا زیرمجموعه های بسیاری دارند. کاربر می تواند وب سایت خود را در فهرست گروه مرتبط قرار دهد.

Yahoo Directory علاوه بر فهرست های رایگان، نوع پولی نیز دارد. این که کاربر از کدام استفاده کند، به وضعیت مالی او یا سیاستش برای هزینه کردن بستگی دارد. به این ترتیب بر اساس هزینه ای که می کنید می توانید جایگاه مناسبی برای سایت خود انتخاب کنید. البته دایرکتوری های رایگان نیز در نتیجه جست‌وجوهای ارگانیک یا همان روند طبیعی جست‌وجو نقش موثر و مثبتی دارند و باعث افزایش میزان ترافیک سایت می شوند.

موتورهای جست‌وجوی مشهوری همچون گوگل و Inktomi، روش های جست‌وجوی ارگانیک را به انواع تبلیغاتی و آنهایی که برای بالا آمدن پول داده اند، ترجیح می دهند. برای گوگل مواردی همچون لینک های داخل سایت و ساختار آن اهمیت دارند. این موضوع برای موتور جست‌وجوی Inktomi، نیز همین قدر مهم است. تاکید و توجه روی محتوی سایت، کلمات کلیدی موجود در تایتل تگ، ثبت نام در راهنماهای رایگان و تعداد لینک های مرتبط از جمله فاکتورهای بسیار مهم برای وب سایت هایی همچون گوگل و اینکتومی هستند.
لینک ها نقش مهمی در میزان ترافیک وب سایت ها دارند. لینک های دوطرفه و لینک کردن به وب سایت های دیگر یا صفحه های دیگر سایت از جمله روش هایی هستند که باعث افزایش میزان ترافیک سایت می شوند. به طور مثال، شما می تواند لینک سایت خود را در وب سایت دیگری بگذارید و در تعاملی دوطرفه به آنها نیز اجازه دهد تا لینک هایی از سایت خود را در سایت شما بگذارند.

 

اطلاعات مربوط