افزایش ترافیک سایت - تبلیغ در موتورهای جست‌وجو

 

افزایش ترافیک سایت یکی از بهترین روش ها برای گسترش تجارت آنلاین است. بدون شک روز به روز  به تعداد بازدیدکننده های سایت افزوده خواهد شد اما چیزی که بیش از همه می تواند آنها را جذب کند، ایده ها و نوآوری هایی است که صاحبات تجارت در سایت های خود اعمال کرده اند. به همین دلیل از طراحی ابتدایی سایت گرفته تا محتوی، همه مرحله به مرحله در افزایش ترافیک سایت نقش موثر دارند.

در حالیکه ترافیک وب سایتی افزایش پیدا می کند می توان دو نتیجه کلی از آن گرفت. یکی از آنها موفق بودن آن تجارت و دیگری افزایش ترافیک سایت است.
این که بتوان یک شبه یا در عرض مدت زمان کوتاهی ترافیک سایت را افزایش داد کمی احمقانه است. برای دستیابی به این منظور باید دست کم یکسال مراحل مختلفی را با رعایت اصول و نکات لازم طی کرد.

ترویج و قرار دادن تبلیغات در موتورهای جست‌وجوی مختلف یکی از موثرترین روش های افزایش ترافیک سایت است. افرادی که تاثیر ترویج سایت در بخش های مختلف اینترنت را چندان جدی نمی گیرند، در واقع الفبای فنی این کار را نمی دانند.
موتورهای جست‌و‌جو همیشه بهترین و موثرترین ابزار برای زیاد کردن ترافیک سایت به شمار می رود. موتور جست‌و‌جو، نرم افزاری است که برای جست‌و‌جو و جمع آوری اطلاعات از دیتابیس طراحی شده است. موتور جست‌و‌جوی وب نیز به همین ترتیب عمل می کند با این تفاوت که  اطلاعات را از جاهای مختلف اینترنت جمع آوری می کند و در اختیار کاربر قرار می دهد.

اصولا کاربران از URL سایت ها آگاهی ندارند. چیزی که آنها همیشه با آن سروکار داشته‌اند، نوشتن چند کلمه کلیدی و روبه رو شدن با فهرستی طولانی از وب سایت های مرتبط و مشابه بوده است. خیلی کم پیش می آید در این موارد، کاربر به سراغ آخرین وب سایت ذکر شده در فهرست برود. بیشتر کاربران همیشه به سراغ نخستین سایت می روند. اینجاست که اهمیت رتبه بندی وب سایت به وضوح احساس می شود. به همین دلیل، برای بالا بردن رتبه سایت خود، در موتورهای جست‌وجوی مختلف تبلیغ و سایت خود را به همه با هر سلیقه ای معرفی کنید.

موتورهای جست‌وجو را می توان به دو دسته تقسیم کرد. دسته اول که شامل یاهو، گوگل و MSN است و دسته دوم، جست‌وجوگرهای دیگری هستند که شهرت کمتری دارند. باید توجه داشته باشید جست‌وجوگرهای مختلف، روش ها و ضوابط متفاوتی برای تبلیغات دارند.
بیشتر موتورهای جست‌وجوی مشهور، بخش مجزایی برای تبلیغات در نظر گرفته اند. به طور مثال، می‌توان به Yahoo Search Marketing در یاهو، Google Adword در گوگل وMicrosoft Adcenter در MSN اشاره کرد. تبلیغات در اینگونه سایت ها به دو صورت است؛ تبلیغات رایگان و انواعی که در ازای هر کلیک، جست‌وجوگر پولی از تبلیغ کننده دریافت می کند. 

Ask.com از IAC Search & Media، MIVA Inc. و 7Search نیز دیگر وب سایت های تبلیغاتی آنلاین معتبر و مشهور هستند. البته اگر بخواهیم آنها را با انواع جست‌وجوگر دسته اول مقایسه کنیم، باید بگوییم تبلیغات در این سه سایت برای کاربر ارزان تر تمام می شود.
همه این روش های تبلیغات علاوه بر برطرف کردن نیاز کاربران، ترافیک سایت صاحبان تجارت را نیز افزایش می‌دهد.

 

اطلاعات مربوط